Na co zwracać uwagę kupując rower trekkingowy

Na co zwracać uwagę kupując rower trekkingowy

Aktualnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów rowerów o różnych zastosowaniach. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się rowery trekkingowe. Są to idealne jednoślady dla osób, które planują dalsze wyjazdy, a także dla ludzi szukających codziennego środka transportu do pracy, szkoły, itp.

Duże koła, wygodna pozycja za kierownicą i wiele opcji dodatkowych, takich jak błotniki, bagażniki czy też wsporniki kierownicy to istotne atuty takich rowerów. Warto przy okazji pamiętać, że waga takich rowerów może być nieco większa i wahać się między 30 a 60 kg

Dzięki wielu udogodnieniom, takim jak na przykład amortyzacja siodełka, rowery trekkingowe pozwalają na komfortowe i sprawne pokonywanie nawet dalekich dystansów. Dodatkowo umożliwiają przewożenie bagażu. Radzą sobie z trasami szosowymi, a także terenowymi. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób się nimi interesuje. 

Wysoka jakość wykonania to podstawa 

Odpowiedni rower trekkingowy powinien posiadać trwałą, ale lekką ramę. Musi być trwała, aby utrzymała masę rowerzysty oraz wszystkich bagaży. Powinna być także odporna na różne zadrapania i ewentualne uszkodzenia, o które nie jest trudno podczas pokonywania tras na zróżnicowanym podłożu. Rama musi być również lekka, ponieważ w przypadku obładowania roweru wieloma ładunkami i sakwami, każdy kilogram mniej jest na wagę złota. 

Jeśli mowa o wysokiej jakości wykonania to należy zwrócić uwagę na hamulce. Najnowocześniejsze rowery wyposażone są w specjalne tarczowe hamulce hydrauliczne, które działają w wydajny i bezpieczny sposób nawet w złych warunkach pogodowych. Nie warto oszczędzać na takich zabezpieczeniach. 

Komfort jazdy jest również istotny 

Oczywiście wybierając rower trekkingowy nie należy zapominać o jak najwyższym komforcie jazdy. Istotną sprawą jest odpowiedni zakres przełożeń pozwalający na pokonywanie wzniesień bez wysiłku nawet w przypadku dużego obciążenia bagażami. Wyższe przełożenia powinny być na tyle wysokie, aby zapewniać odpowiednią prędkość bez konieczności nadmiernego pedałowania. 

Warto też sprawdzić czy rower trekkingowy posiada bagażnik (ważny jest mocny bagażnik, najlepiej o ładowności do 25 kg), błotniki, oświetlenie lub posiada możliwość ich zamontowania. Dzięki temu taki pojazd jednośladowy będzie można odpowiednio skonfigurować i dopasować do własnych potrzeb oraz możliwości. 

Cena i możliwość zakupu 

 Wiadomo, że cena jest również ważnym czynnikiem, którym należy się kierować wybierając rower trekkingowy. Wiele sklepów posiada ciekawe oferty i czasami istnieje możliwość kupna takiego roweru w przystępnej cenie. 

Kupując rower trekkingowy przez Internet, warto sprawdzić porównywarki cen. Dzięki nim można dokonać zakupu takiego roweru w najniższej możliwej cenie. Często można również trafić na ciekawe promocje. Oczywiście przed podjęciem decyzji o zakupie w danym sklepie, warto przejrzeć jego dane oraz opinie innych klientów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kupujemy rower trekkingowy u sprzedawcy, który nie jest oszustem i zapewnia obsługę klienta na najwyższym możliwym poziomie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *