Wczasy w Grecji – 5 popularnych kierunków

Wczasy w Grecji – 5 popularnych kierunków

Grecja to kraj, który oferuje turystom prawdziwą różnorodność. Praktycznie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – są tu zaciszne plaże idealne dla rodzin z dziećmi, wyjątkowo malownicze trasy trekkingowe, miejsca, w których można poznać początki naszej kultury, a także takie, gdzie można bawić się do białego rana w czasie wyjątkowych imprez. Tak duża różnorodność sprawia trudno podjąć ostateczną decyzję o tym, gdzie ostatecznie się wyprać. Poniżej znajdują się opisy najpopularniejszych miejsc, które warto zobaczyć w Grecji.

Co można zobaczyć w Atenach?

Ateny to jedno z najchętniej odwiedzanych greckich miast. W stolicy tego kraju coś dla siebie odnajdzie praktycznie każdy turysta. To tutaj znajdują się jedne z najsłynniejszych starożytnych budowli, wśród których góruje Akropol. Znajduje się tutaj wiele świątyń, które udostępniane są turystom do zwiedzania. Na uwagę zasługuje między innymi świątynia Zeusa Olimpijskiego, gdzie znajdował się jego słynny posąg.

Jeżeli zaś zwiedzania starożytnych budowli nas zmęczy można udać się do Ogrodów Narodowych, które nazywane są płucami Aten. Jest to miejsce, gdzie można się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach.

Ateny to także wiele współczesnych atrakcji. Doskonale odnajdą się tutaj ludzie młodzi, szukający nocnych rozrywek, a także możliwości zrobienia zakupów w markowych butikach.

Można powiedzieć, że Ateny skupiają w sobie wszystko to, co oferuje Grecja. Dlatego to miejsce warto wybrać, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na podróżowanie po całej Grecji, a chcemy doskonale poznać jej klimat.

Jakie atrakcje czekają na turystów na Santorini?

Wyspa Santorini to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc należących do Grecji. Jej bielone domy z niebieskimi dachami widać już z daleka. Tutejsze życie toczy się własnym tempem, a mieszkańcy chętnie nawiązują kontakt z turystami. Jest to ciekawe miejsce dla osób chcących bliżej poznać kulturę i codzienne zwyczaje mieszkańców Grecji. Wielu uważa Santorini za pozostałości po mitycznej Atlantydzie. Kto wie, może jest w tym ziarno prawdy…

Gdzie znajdują się najpiękniejsze greckie plaże?

Zakytnos to propozycja dla miłośników przepięknych plaż. Te położone na wyspie uważane są za jedne z najładniejszych w Grecji oraz na świecie. Dużą popularnością cieszy się plaża położona w tak zwanej Zatoce Wraku, w której można zobaczyć wrak zatopionego tutaj statku.

Plaże położone na Zakynthos często schowane są w niewielkich, skalistych zatoczkach. Charakteryzują się jasnym, miękkim piaskiem oraz cudownie przejrzystą wodą w błękitnym kolorze.

Jakie miejsce jest najlepsze dla miłośników trekkingu?

Miejsce czci Zeusa, które uważane jest za jeden z najpiękniejszych starożytnych kompleksów znajdujących się na terenie Grecji. Wiąże się ono także ze starożytnymi Olimpiadami. Obecnie to właśnie tutaj zapala się znicz olimpijski przed rozpoczęciem każdych igrzysk. Tereny położone wokół Olimpii z pewnością podbiją serce każdego miłośnika trekkingu.

Dlaczego warto wybrać się na Mykonos?

Mykonos to obok Ibizy jedna z najbardziej „rozrywkowych” wysp Morza Śródziemnego. Jest to jedna z najpopularniejszych i zarazem najdroższych wysp greckich. Imprezy trwają tutaj praktycznie przez cały czas, gwarantując doskonałą zabawę. Jednak Mykonos to także ciekawa zabudowa, piękne plaże i wyjątkowy klimat. Dlatego często wyspa ta nazywana jest najpiękniejszą z Cyklad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *