Wakacje w Bułgarii – gdzie się wybrać?

Wakacje w Bułgarii – gdzie się wybrać?

Bułgaria to niesamowity kraj leżący na styku wielkich kultur. To tutaj spotykają się kultury słowiańskie i bałkańskie. Można też znaleźć wpływy kultury islamskiej. Ta niesamowita mieszanka oraz ciekawe położenie, bezpośrednio nad Morzem Czarnym sprawia, że Bułgaria jest ponownie odkrywana przez turystów chcących spędzić tutaj miło czas, Wczasy Bułgaria ma naprawdę wiele do zaoferowania – co warto tutaj zobaczyć?

Wczasy – Bułgaria na nadmorskie wakacje

Przepełnione słonecznym piaskiem plaże, czysta woda i niesamowity klimat. To nie jest opis jeden z greckich czy hiszpańskich miejscowości nad morzem. Jest to opis nadmorskich regionów Bułgarii. Wpisując w wyszukiwarce „wczasy Bułgaria” to właśnie, jako pierwsze pojawią nam się opisy tutejszych plaż położonych w największych kurortach, takich jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg. Tutejsze miejscowości turystyczne posiadają bogate, doskonale przygotowane zaplecze. Hotele niczym nie odbiegają od standardów innych europejskich riwier, a jednocześnie trzeba zaznaczyć, że jest to miejsce, które nie jest tak drogie jak Lazurowe Wybrzeże czy Costa Brava.Bułgaria wczasy

Jeżeli zdecydujemy się spędzić swój urlop w regionie czarnomorskim to warto wybrać się również na wycieczkę fakultatywną do miasteczek położonych w głąb lądu. Na pewno warto zobaczyć zabytki Nesebyr oraz udać się do Warny, której historia nierozerwalnie związana jest z dziejami Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Na bułgarskim wybrzeżu warto zobaczyć również przylądek Kalikra, gdzie znajdują się malownicze miasteczka położone nad stromymi klifami położonymi nawet 70 km nad wodą. Jest to ciekawe miejsce dla osób lubiących podziwianie jaskiń i grot skalnych, gdyż region ten obfituje w takie obiekty. Można tutaj także podziwiać starożytne ruiny pochodzące z czasów rzymskich.

Wczasy Bułgaria co jeszcze warto zobaczyć?

Wczasy w Bułgarii to doskonały czas do zapoznania się z tutejszą kulturą i historią. Jednym z najlepszych do tego miejsc jest stolica kraju – Sofia, która jest dużym ośrodkiem kulturalnym. Jednym z największych w tym regionie. Ciekawe zabytki i piękna architektura sprawiają, że jest to miasto, któremu należy poświęcić kilka dni, aby choć w części poznać jego piękno. Po zwiedzaniu miasta warto udać się do masywu Witoszy, gdzie praktycznie każdego dnia wypoczywają mieszkańcy Sofii.

Ciekawym miejscem do spędzenia wakacji w Bułgarii jest także region Tracki. Jest to obszar bardzo zróżnicowany – można tutaj podziwiać zarówno przepiękną architekturę malowniczych miasteczek, unikatowe zbiory muzealne i relaksować się w miejskich parkach. Jednak to, co wyróżnia ten region na tle innych to przepiękne ogrody znajdujące się w tak zwanej Dolinie Róż. To tutaj znajdują się jedne z największych na świecie ogrody różane oraz lawendowe.

Bułgaria zadowoli także miłośników wycieczek górskich. Region rodopolski to przede wszystkim wspaniałe górskie krajobrazy, gdzie każda trasa turystyczna jest przygotowana tak, aby zapierać dech w piersiach. Jest to doskonałe miejsce dla uprawiania sportów zimowych. Dobrze będą się tu czuli także miłośnicy letnich, pieszych wycieczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *