Tanie wczasy Grecja – czy to możliwe?

Tanie wczasy Grecja – czy to możliwe?

Grecja to kraj o bogatej kulturze i niezwykłej historii. To na jej terenie powstawały jedne z pierwszych cywilizacji skupionych wokół tej części basenu Morza Śródziemnego. To greckie wyspy wskazywane są jako potencjalna, mityczna Atlantyda. To dzięki Grekom mamy demokrację, rozwiniętą sztukę i literaturę… Jednak największym atutem tego kraju jest jego atrakcyjność turystyczna i coraz bardziej przystępne ceny wycieczek, które sprawiają, że można spędzić tutaj tanie wczasy Grecja.

Tanie wczasy Grecja – czy to możliwe?

Regularne ceny wycieczek mogą odstraszyć. Jednak od czego są promocje. Biura podróży często organizują „wyprzedaże”, czyli proponują swoim klientom oferty typu last minute lub first minute, które pozwalają na wykupienie wycieczki o wiele taniej niż normalnie. Trzeba jednak pamiętać, że wycieczki last minute pozostawiają mało czasu na dobre przygotowanie się do wyjazdu. Z kolei oferta first minute jest przygotowana raczej dla osób, które są pewne swoich planów i ich nie zmienią przez najbliższy rok, półtora, bo często tyle wcześniej wykupuje się wycieczkę w takiej ofercie.

Jeżeli jednak nie interesują nas tego typu oferty można zaoszczędzić na pobycie w Grecji w inny sposób. Przykładowo wybrać mniejszą, a co za tym idzie tańszą miejscowość, w której się zatrzymamy, albo wybrać hotel lub hostel o niższym standardzie niż pierwotnie zakładaliśmy.Grecja wakacje

Na miejscu warto korzystać z darmowych atrakcji i niewielkich kafejek czy tawern, z których korzystają miejscowi. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że otrzymujemy świeże jedzenie, tradycyjnej greckiej kuchni.

Tanie wczasy Grecja – co zobaczyć, gdzie się zatrzymać?

Grecja to kraj, który oferuje wiele turystom. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy zwiedzania i poznawania tutejszej historii, jak i osoby uwielbiające całodzienny odpoczynek na plaży.

W ostatnich czasach bardzo popularnej stały się wycieczki objazdowe przygotowane specjalnie z myślą o osobach lubiących aktywne zwiedzanie w formie hikingu. Jedna z ciekawszych tras biegnie przez słynny wąwóz w Termopilach, gdzie armia Kserksesa, perskiego władcy, starła się z garstką Spartan pod wodzą Leonidasa.

Osoby, które pragną wypoczywać na plaży, nauczyć się nurkować lub wypocząć z dziećmi powinny wybrać jedną z przepięknych greckich wysp. Ostatnio dużą popularnością cieszą się Korfu, Kefalonia, Kreta oraz Tasos. Osoby lubiące nocne życie i imprezy do białego rana z pewnością odnajdą się na wyspie Mykonos, która uznawana jest za najbardziej „rozbawioną” wyspę należącą do Grecji.

Ciekawym pomysłem jest zatrzymanie się na wyspie, która leży pomiędzy kontynentalną Grecją a dalszymi wyspami. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć zwiedzanie największych atrakcji kontynentalnej części kraju z wypoczynkiem na najpiękniejszych plażach greckich archipelagów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *