Majorka – wakacje na wyspie

Majorka – wakacje na wyspie

Majorka to piękne miejsce, które turystom kojarzy się przede wszystkim z udanymi wakacjami w pięknych okolicznościach przyrody. Warto jednak przed wyjazdem zapoznać się z najciekawszymi miejscami, ponieważ Majorka oferuje zwiedzającym wiele ciekawych atrakcji. Dowiedz się jak spędzić udane wakacje na Majorce.

Dlaczego wybrać wakacje na Majorce?

Majorka jest największą z wysp należących do archipelagu Balearów. Okalające ja Morze Śródziemne słynie z wysokiego zasolenia, ok. 40%, co sprzyja nauce pływania czy po prostu bezpiecznej kąpieli w wodzie. Ponadto jest morzem ciepłym, bowiem temperatura sięga tu nawet do 30 stopni Celsjusza. Wyjątkowe właściwości dna sprawiają, że emanuje ono bogatą kolorystyką, obejmująca błękity, intensywne odcienie turkusu, poprzez zieleń.

Majorka jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych – w ciągu roku wyspę ta odwiedza ok. 5 mln turystów rocznie. Przez to wykształciła się tu sprawnie funkcjonująca turystyka. Świadczą o tym piękne i zaprojektowane z myślą o środowisku naturalnym hotele, liczne miejsca rozrywki oraz dobrze rozwinięta komunikacja.

Które plaże na Majorce są najpiękniejsze?

Od skał, po drobne kamyczki, kończąc na piasku – tak wygląda przegląd plaż, jakie znajdują się na wyspie. Miłośnicy wygody oraz bliskości z naturą powinni udać się do północno-wschodniej części wyspy, gdzie czeka na nich Cala Agulla. Plaża ta posiada brązowo-złoty piasek, który będzie idealnym podłożem do uprawiania sportów. Otoczona lasem sosnowym stanowi malownicze połączenie żywych kolorów.

Niedaleko Cala Agulla, w północnej części wyspy, znajduje się Port d’Alcudia. W 2012 r. znalazła się w rankingu najpiękniejszych plaż świata. Jej piękno przyciąga przede wszystkim turystów ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo – szerokie połacie miękkiego piasku, są idealnym  miejscem do spędzania wakacji z rodziną.

Es Trenc jest jedną z najsłynniejszych plaż Majorki, również położona w północnej części wyspy. Została ona objęta przez Wspólnotę Autonomiczną Balearów jako obszar chronionej przyrody. Kwarcowy piasek jest miłym doznaniem, natomiast łagodne zejście do wody sprawia, że jest ona jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc Majorki. Brak zabudowań w najbliższej okolicy jedynie podkreśla jej dziewiczość oraz naturalne piękno.

Zatoka na Majorce

Co warto odwiedzić na Majorce?

Główną atrakcją wyspy jest Safari Park czyli zoo. Spotkać tu można takie gatunki zwierząt jak gnu, żyrafy, mały, gazele, nosorożce, lwy pantery, tygrysy itp. Nietypowy jest szczególnie sposób zwiedzania, bowiem zwierzęta mają wolne wybiegi, wzdłuż których biegnie trasa, którą można przebyć wynajętym na miejscu samochodem. Należy jednak uważać na małych psotników w postaci małp, które potrafią obleźć auto ze wszystkich stron.

Warta uwagi jest również farma strusi, która pozwala na bliższe spotkanie z tymi wyjątkowymi ptakami. Można obserwować zarówno starsze, jak i młode osobniki. Na końcu wycieczki przewodnik zabiera turystów do sklepu w którym zakupić można strusiowe wyroby – buty, przedmioty użytkowe i dekoracyjne, jak również jaja czy mięso ze strusia.

Majorka słynie również z licznych klubów, które rozlokowane są zarówno w miastach, jak i na obrzeżach plaż. Różnorodna muzyka, zimne napoje oraz liczne atrakcje przyciągają turystów ceniących sobie przede wszystkim dobrą zabawę.

Majorka to miejsce różnorodne, ale przede wszystkim oferujące liczne atrakcje, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i wakacyjnych imprezowiczów.

Warto szukać najkorzystniejszych ofert hotelowych, dzięki którym można dużo oszczędzić. Wiele dobrych hoteli w niskich cenach oferuje np. portal Kupwakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *