Dlaczego Grecja jest tak popularna?

Dlaczego Grecja jest tak popularna?

Grecja to bez wątpienia jedna z najbardziej obleganych lokalizacji turystycznych na całym świecie. Zarówno latem, jak i przez cały to właśnie tam zdążają całe tłumy turystów z całego świata. Dlaczego Grecja cieszy się tak dużą popularnością? Jakie walory turystyczne ma ten kraj i czy warto wybrać się na tanie wakacje w Grecji?

Jakie są zalety turystyczne Grecji?

Grecja jest położona na Półwyspie Bałkańskim, a w skład tego kraju wchodzą także trzy archipelagi – Cyklady, Sporady Południowe i Sporady Północne oraz Wyspy Jońskie. Ponadto do terytorium Grecji należy ponad 2500 mniejszych i większych wysp i wysepek, spośród których zaledwie 165 jest zamieszkałych. Kraj ten otoczony jest przez wody aż czterech mórz – Śródziemnego, Kreteńskiego, Jońskiego i Egejskiego. Największym atutem turystycznym Grecji są właśnie ciepłe, czyste morza oraz przepiękne zatoki.

Jednak to nie wszystko, ponieważ cechą charakterystyczną greckiego krajobrazu są również skały wapienne, wysokie góry oraz głębokie, malownicze doliny. Piękne, piaszczyste plaże zachęcają do wypoczynku, a morska bryza zapewnia orzeźwienie. Przejrzysta, ciepła morska woda umożliwia uprawianie sportów wodnych oraz nurkowania, które jest ulubioną trakcją turystów.Grecja wakacje

W Grecji panuje przyjemny, ciepły klimat – dominuje tu słońce i bezchmurne niebo. Uwagę zwraca także egzotyczna roślinność, a zwłaszcza wspaniałe gaje oliwne i rosnące niemal wszędzie, aromatyczne zioła.

Warto również wspomnieć, że Grecja jest kolebką cywilizacji. To właśnie na greckich wybrzeżach Morza Egejskiego powstały pierwsze zaawansowane cywilizacje, do których zalicza się kulturę mykeńską, cykladzką oraz minojską. Pomimo tego, że przez jakiś czas Grecja była prowincją rzymską, nadal rozwijała się tu kultura grecka, którą najeźdźcy wkrótce przenieśli także na swoje imperium. Burzliwe dzieje tego kraju sprawiły, że obecnie na jego terenie można podziwiać mnóstwo przepięknych starożytnych zabytków i ruin. Obecnie Grecja jest także rajem dla imprezowiczów, którzy najliczniej gromadzą się na Samos.

Jakie miejsca warto odwiedzić w Grecji?

Miastem, do którego koniecznie trzeba się udać, są Ateny. Znajdują się tu liczne muzea oraz monumentalne, starożytne ruiny, czy piękne marmurowe pałace. Ma ono charakter europejsko-orientalny i zapewnia mnóstwo atrakcji także dla tych osób, które cenią nocne szaleństwa.

Kolejny miejsce, które warto odwiedzić jest oczywiście największa grecka wyspa, czyli Kreta. Szafirowe morze, różnorodność krajobrazów, szerokie, piaszczyste plaże i zabytki to zaledwie część atrakcji, jakie oferuje to wyjątkowe miejsce. Na mierzącym ponad tysiąc kilometrów wybrzeżu znajdują się plaże pełne białego i złocistego piasku, a pomiędzy nimi paski kamieni i żwiru. Można tu udać się nie tylko na zatłoczone, popularne plaże, ale też rzadko odwiedzane przez turystów miejsca na zachodnich i południowo-wschodnich brzegach wyspy.

Prawdziwą perełką Grecji jest Santorini, nazywana też Thira. Wyspa zachwyca poszarpanymi, barwnymi i wyniosłymi klifami, na których znajdują się białe wioski, wyglądająca jakby wyrastały ze ścian. Surowe krajobrazy oraz uformowane przez lawę plaże zachwycają swoim wyjątkowym pięknem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *